Түркістан қаласына саяхаттап қайтты👏.

Оқушылар қазақ тілі мен Қазақстан тарихы пәндері аясында Түркістандағы көне Отырар қалашығында, Арыстан баб, Ахмет Йассауи кесенелерінде болып, ортағасырлық моншалар мен жерасты мешіттерін өз көздерімен көрді. Сонымен қатар Түркістан қаласындағы жаңа құрылыс – Керуен сарайдағы «Қыз Жібек» лиро-эпостық жырының негізінде құрылған «Қыз Жібек – Төлеген» қойылымының куәгерлері атанып, қазақ сөздік қорындағы бірнеше көнерген, тарихи сөздер және архаизмдермен танысып, Түркістан өңірінің диалектілерін де зерттеп қайтты.

Ученики 9 “А” класса QAZGUU SCHOOL на весенних каникулах побывали колыбели тюркского мира - в городе Туркестан👏
Ученики в рамках предметов казахского языка и истории Казахстана посетили древний Отырар, мавзолеи Арыстан Баба и А.Йассауи. Своими глазами увидели древние бани и подземные мечети. Также в новом Караван сарае были зрителями постановки “Қыз Жібек - Төлеген”. Улучшили свой словарный запас на казахском языке, познакомились с архаизмами и историзмами, местными диалектами. Благодарим за такое познавательное путешествие учителя по истории Казахстан Эльмиру Сергазыевну и учителей казахского языка и литературы Алима Сырымулы и Назерке Орынбасаровну❤️.